קניית רכב לעסק – איך חוסכים כסף מבחינת שיקולי מס

אם אתם בעלי עסקים, אתם מכירים ומבינים את החשיבות של רכב צמוד, עבור התפעול השוטף של העסק. בעלי עסקים רבים מעוניינים לקנות רכב חדש לעסק שלהם אך ההוצאה הגדולה מקשה עליהם ועל תזרים העסק.

אך מה שחלק מבעלי העסקים אינם יודעים, זה שניתן להזכות על חלק מעלות הרכב במס הכנסה. יש רכבים שיש עליהם הנחת מיסוי, שממש משתלם לקנות אותם מאשר רכבים אחרים.

בכתבה הבאה נענה לכם על כמה מן השאלות המרכזיות, של איך לקנות רכב חדש לעסק שלכם ולחסוך את הוצאות המס.

חפשו רכבים של 3.5 טון ומעלה

לא כל רכב מקבל נקודות זיכוי מס הכנסה, רק רכבים שהם מעל 3 וחצי טון ומעלה, כמו טנדרים כבדים שהם יותר כמו חצי משאיות מאשר טנדרים. רכבי עבודה כאלו מקבלים זיכוי במס וזו הסיבה שהם כל כך פופולריים בקרב בעלי עסקים כמו קבלנים, מובילים וכו'. רכבים כאלו פטורים ממע"מ והם גם נחשבים הוצאה מוכרת של 45 אחוז.

הטבות מיסוי על שימוש שוטף ברכב

באופן כללי, על כל הוצאה של רכב, עצמאים מקבלים 75% מהסכומים כהוצאה מוכרת. אך אם מדובר ברכבים של מעל שלוש וחצי טון, ההוצאה מוכרת ב- 100 אחוז. לכן, אם רוצים לקנות רכב חדש, כדאי לחשוב טוב איזה רכב רוצים לקנות , מכיוון שלרכב שאתם קונים יכול להיות השפעה רבה על ההוצאות המוכרות שלכם.

איך כדאי לקנות רכב לעסק?

מעבר להוצאות המוכרות, היום חברות ליסינג רבות מציעות מסלולי מימון רכב מיוחדים לעסקים שצריכים רכב לעסק באופן מיידי. ניתן לקנות במימון רכב רכבים מסחריים גדולים, רכבים מסחריים קטנים, רכבי שטח, טנדרים, רכבי מנהלים או רכבי מיני לבעלי עסקים קטנים שרק צריכים להתנייד.

העניין הוא, שגם אם לפעמים אתם חושבים שמתאים לכם רכב מסוים לעסק, כדאי לכם לרכוש רכב אחר רק בשביל הטבות המס שיכולות לחסוך לכם המון המון כסף בשוטף.

דוגמא פופולרית לזה, היא אנשים שרוצים לקנות טנדר רכב עבודה – יש טנדרים שלא מגיעים ל- 3 וחצי טון כמו למשל האיסוזו דימקס, לעומת זאת יש טנדרים גדולים יותר כמו הדודג' ראם שבגלל המשקל שלהם מקבלים את כל הטבות המס.

לכן מי שמתכנן לקנות טנדר צריך לשקול איזה טנדר לרכוש, גם אם הוא לא צריך טנדר גדול כמו הדודג' ראם.

הכתבה עזרה לכם? שתפו עם החברים !

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email